Měření rychlosti internetu na počítači
Měření rychlosti internetu se nejčastěji využívá na klasických počítačích nebo noteboocích. K tomu, abychom si mohli aktuální rychlost připojení k internetu zjistit, nepotřebujeme mít nainstalované žádné speciální programy, všechno probíhá přes webové rozhraní v rámci našeho internetového prohlížeče. Samotné měření je pak velmi rychlé a obvykle zabere jen několik málo sekund, po kterých se ihned dozvíme přesné výsledky.

Slunečnice je největší konkurence pro portál Stahuj.cz.. Srovnávač cen je například portál Heureka.cz, nebo Hledejceny.cz. Heureka je největší porovnávač cen na Českém internetu. Jedním z nejsilnějších parametrů pro řazení výsledků ve vyhledávači jsou zpětné odkazy.

Měření rychlosti internetu na mobilních telefonech

Rychlost internetového připojení si můžeme změřit nejen na svých osobních počítačích a noteboocích, ale také na chytrých mobilních telefonech. Pro ně si můžeme stáhnout speciální aplikace, které nám během chvilky poskytnou přesné údaje o rychlosti našeho připojení. Všechny aplikace, které si v následujících kapitolách představíme jsou bezplatné a můžete si je stáhnout nejen do mobilního telefonu, ale i do tabletu.

SEO optimalizace je klíčová pro získávání klientů pro váš web. Stahuj.cz patří do portfólia webů firmy Centrum Holdings. Atlas.cz je český internetový portál. Centrum přihlášení je velice snadné a rychlé. DATART je opravdový elektro specialista.

Měření rychlosti internetu na mobilech s Androidem

Pokud jsme majitelem chytrého mobilního telefonu s operačním systémem Android, můžeme si do něj zdarma stáhnout aplikaci s názvem DSL.cz – Měření rychlosti. Aplikace je k dispozici zdarma v obchodě Google Play a umožňuje rychle a přesně změřit rychlost jak stahování, tak odesílání dat. Kromě toho je součástí aplikace i historie měření a také mapa měření rychlosti v celé České republice, takže si můžeme snadno zjistit, ve kterých místech naší země je nejkvalitnější pokrytí mobilního internetu. Další aplikací pro mobily s Androidem je Test rychlosti. Ten je speciálně optimalizovaný a nastavený pro mobilní zařízení a rychlost internetu měří jak na sítích GPRS, 3G nebo 4G, tak na wi-fi. Test rychlosti měří  rychlost stahování a nahrávání dat a také rychlost odezvy. I v této aplikaci máme historii všech našich provedených testů měření rychlosti a výsledky můžeme snadno sdílet se svými přáteli a známými. Poslední aplikací pro měření rychlosti internetu na mobilech s Androidem, kterou si představíme, je Rychlost.cz – měření připojení. V tomto případě se jedná o oficiální aplikace webové stránky www.rychlost.cz a stejně jako předchozí dvě si ji můžeme do svého mobilu stáhnout zcela zdarma.

Online překladač vět, textů a webových stránek do 50 jazyků s anglickou výslovností, naprosto zdarma. Rajče je online portál s fotografiemi. Skrz.cz je největší agregátor hromadných slev vám denně nabízí nejvýhodnější slevy na internetu.Měření rychlosti internetu na iPhonech

Stejnou aplikaci jako u Androidu pak mohou využít i majitelé mobilů s operačním systémem iOS. Aplikace s názvem DSL.cz – měření rychlosti mobilního připojení je zdarma v obchodě iTunes a i zde si můžeme zjistit jak rychlost downloadu, tak rychlost uploadu. V aplikaci je také historie našich měření a aktuální naměřenou rychlost můžeme snadno sdílet na sociálních sítích, nebo ji poslat e-mailem.

Fotky Rajče jsou zdarma ke stažení. Centrum.cz email je velice populární. Online překladač vět, textů a webových stránek je naprosto zdarma.

Programy

Změřit si rychlost našeho internetového připojení můžeme nejen pomocí webových stránek, ale můžeme si do svého počítače stáhnout některý z programů, které mají tuto funkci. Takových programů najdeme na internetu celou řadu a většina z nich je zdarma. Mezi ty placené patří program Connection Meter 8.9.7. Koupit si ho můžeme např. na serveru slunecnice.cz nebo na stahuj.cz. Cena za tento program je 236 Kč a jedná se o nejpoužívanější český program pro měření nejen rychlosti internetu, ale také pro měření množství dat a času připojení. Connection Meter měří internetové připojení u internetu přes ADSL, kabelovou televizi, wifi, modem, GPRS/EDGE nebo CDMA. Co všechno tento program obsahuje? Součástí Connection Meteru je kromě podrobného testu stability a rychlosti připojení k internetu a měření rychlosti a množství stažených dat také sledování toku počítačů, měření času připojení, vzdálené sledování počítače, generování hesel, oznamování nové pošty na Gmail, kalendář, převodník měn a jednotek, sledování zátěže procesoru a spousta dalších funkcí. Program je k dispozici i ve volné verzi, která však neobsahuje všechny funkce – po zaplacení poplatku a registraci pak máte k dispozici kompletní nabídku všech funkcí a uživatelskou podporu. Pokud však chceme raději dát přednost bezplatnému programu, můžeme si vybrat hned z několika možností. Mezi neplacené programy patří např. Bitmeter 2 3.5.10, který si můžeme stáhnout ze serveru slunecnice.cz, kde najdeme i jeho recenzi. Bitmeter je nejen nástrojem k měření rychlosti stahování a odesílání dat z internetu, ale měří také objem přenášených dat. Součástí programu jsou také různé grafy a statistiky, historie měření atd. Je možné si v něm nastavit i upozornění na překročení datového limitu. Dalším volně přístupným programem pro měření rychlosti internetu je SpeedConnect Connection Tester. Ten si můžeme stáhnout ze serveru stahuj.cz a je určený pro počítače s operačními systémy Windows XP a Vista. Ovládání programu je velmi jednoduché a naměřené údaje jsou přesné. Dalším neplaceným programem, který si můžeme do svého PC nebo notebooku stáhnout je NetMeter 8.2. Program je v anglickém jazyce a slouží k monitorování a měření rychlosti připojení k internetu a objemu přenesených dat. NetMeter si můžeme stáhnout ze stránek slunecnice.cz. Posledním bezplatným programem pro měření rychlosti internetu, který si představíme je iNetCalc. Ten najdeme např. na serveru stahuj.cz a jedná se o měřič rychlosti připojení k internetu, který navíc obsahuje i další užitečné funkce, jako je monitoring šířky pásma nebo blokace popup oken. Používá se hlavně pro kontrolu rychlosti připojení a aktuální rychlost zobrazuje jak numericky, tak graficky. Navíc ukazuje i údaje o množství přenesených dat a případnou cenu za připojení.

Seznam.cz je český internetový portál a vyhledávač.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!